Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

 

Вишивання (схеми вишивки)

 

Вишивання – це один із найбільш улюблених і поширених різновидів народної творчості в нашій країні. У виробах українських вишивальниць нас захоплює піднесений світ краси та фантазії, поетичного осмислення життя, світ натхненних образів, коріння яких сягає міфології, звичаїв і уявлень наших предків.

Цей вид мистецтва виник давно. Мабуть, ми ніколи не зможемо дізнатися, хто і коли вперше вирішив втілити у вишивці красу рідної природи, свої переживання та відчуття. Зразки найдавнішої вишивки в музеях Європи належать до періоду V століття нашої ери, а от в Україні в музеях збереглися переважно вишивки починаючи лише з ХІХ століття. Однак дані археологічних розкопок, а також свідчення літописців і мандрівників минулого дозволяють стверджувати, що початки мистецтва вишивання на території, яку займає сучасна Україна, сягають сивої давнини.

Вишиванням на Україні займалися переважно жінки. Для цієї роботи використовувалася кожна зручна нагода: досвітки та вечорниці, на які дівчата збиралися довгими осінніми та зимовими вечорами, а також години перепочинку від польових робіт.

Готуючись вийти заміж, кожна дівчина повинна була мати кілька різних вишиванок. Дівчата змагалися між собою в доборі узору, у загальній композиції елементів орнаменту, у майстерності вишивання. Одяг був свого роду характеристикою майстерності дівчини, її працьовитості.

Кольорова плахта, вишита старанно підібраними ніжними тонами, яскрава керсетка та яскравий шовковий фартушок, барвиста вишивана сорочка – у такому одязі дівчина виглядала мальовничо та привабливо, нагадуючи букет живих квітів.

Окрім одягу, дівчата вишивали рушники, які є неодмінним атрибутом багатьох народних обрядів та звичаїв. Рушник на Україні використовують на весіллі (весільний рушник), при зустрічі дорогих гостей хлібом-сіллю, також рушниками прикрашали образи.

Слід зазначити, що в сучасній вишивці поширення набули тематичні зображення, які використовуються для прикрашання подушечок, панно, килимів.

Узори утворюються з поєднання кружечків, спіралей, завитків, а також із пишної рослинної орнаментації. Наприклад, на вишивках часто можна побачити троянду – улюблену квітку українців, яку дбайливо плекали під вікнами хати, адже ця квітка нагадує Сонце.

В основі рослинного орнаменту лежить прагнення перенести у вишивку красу природи рідного краю. У сучасних вишивках часто можна зустріти зображення різних тварин та птахів.

Вашій увазі пропонуються схеми для вишивання, на яких зображені такі птахи, як голубки, лелеки, папуга. Дітям цікаво буде вишити простеньку, але надзвичайно привабливу схему із зображенням веселого зайчика, який грається з м’ячиком.

         Обирайте найцікавішу для Вас схему та насолоджуйтесь вишиванням!

 

 

Схема "Голубочки" може бути використана для вишивання подушечки або картини. Також цю схему можна вишити на весільному рушнику, оскільки два голубки, обернені дзьобиками одне до одного, здавна вважалися символом щасливого подружнього життя.

50 грн.

 

 

 

 

Схема для вишивання картини "Лелеки". Ця красива схема може бути використана також для вишивання подушок, а готова вишивка стане справжнім оберегом для Вашої родини. Недарма ж у народі кажуть, що найбільше щастя у житті людини - діти, а дітей і родинний затишок приносять лелеки:))

50 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

Схема "Папуга" може бути вишита як хрестиком, так і бісером. Вважається, що вишитий попугай є символом щастя та краси, а також веселої вдачі. За повір'ями така картина допомагає поліпшити пам'ять та знайти друзів:))

75 грн.

 

 

 

 

Схему "Зайчик" буде цікаво вишити дитині, яка вчиться вишивати хрестиком або бісером

5 грн.

 

 

 

 

Схема для дитячої вишивки "Мухомори". Ці чарівні грибочки, хоч і отруйні, але на вишивці мають казковий вигляд. Також вишиті мухомори вважаються символом удачі

10 грн.

 

 

 

 

 

Схема для вишивання "Метелик на тюльпані" може бути використана як для оздоблення серветки, так і для створення невеличкої картини. Метелик символізує любов та радощі, а квітка комфорт і затишок.

25 грн.

 

 

 

 

Схема "Квіти" може бути використана для вишивання рушників або серветок. Цей малюнок можна вишити хрестиком або бісером.

20 грн.